Кафедра фізики

Мова:

Новини

Міжнародний турнір фізиків – підготовчий meeting

Міжнародний турнір фізиків – підготовчий meeting

12.10.2021

Шановні студенті, бажаючі прийняти участь у міжнародному турнирі фізиків можуть прийняти участь у підготовчій консультації (meeting) з куратором підготовки до турніру доц. Калініним В.В. по п’ятницях о 15-00 за посиланням:

https://meet.google.com/zgw-jprp-mip?pli=1&authuser=0

Докладніше
Міжнародний турнір фізиків

Міжнародний турнір фізиків

12.10.2021

Шановні студенти, для   бажаючіх прийняти участь у міжнароднму турнирі фізиків, представляемо приклади задачь які можуть проілюструвати завдання і XIV Міжнародного турніру фізиків.

СТФ 2021 Задачі Міжнародного турніру № 14

Для участі у турнирі зв’яжитесь з доц. Калініним В.В. за e-mail -ом:

Докладніше
ХНУРЕ увійшов до предметних рейтингів THE

ХНУРЕ увійшов до предметних рейтингів THE

09.10.2021

Британське видання Times Higher Education опублікувало предметні рейтинги університетів. Зокрема, THE публікують загальний світовий рейтинг, предметні рейтинги, рейтинг впливу, а також три регіональних рейтингових таблиці. Вагові показники предметних рейтингів Engineering та Сomputer science такі:
Викладання: середовище навчання – 30%
Дослідження: обсяг, дохід та репутація – 30%
Цитати: вплив досліджень – 27,5%
Міжнародні перспективи: співробітники, студенти та наукові дослідження – 7,5%
Дохід: інновації – 5%.
Право на включення в предметні рейтинги Engineering та Сomputer science визначають два критерії: поріг публікації з дисципліни (1000 за 5 років) та кількість академічного персоналу з дисципліни.
Цього року Харківський національний університет радіоелектроніки у рейтингу по Комп’ютерним наукам посів позицію у групі 401-500, по Інженерії – у групі 801-1000.
Загалом прорейтинговано 891 університет по Комп’ютерним наукам у порівнянні з 827 у минулому році та 1188 університетів по Інженерії у порівнянні з 1098 торішніми.
Серед українських університетів ХНУРЕ зайняв 2 місце в предметних рейтингах як по Комп’ютерним наукам, так і по Інженерії.
Для просування у предметних рейтингах необхідно зростання кількості публікацій та їх впливу в індексованих академічних виданнях, залучення більшої кількості викладачів у фундаментальні та прикладні дослідження, формування більш привабливого середовища для іноземних студентів та викладачів

ХНУРЕ увійшов до предметних рейтингів THE

Докладніше
ХНУРЕ увійшов у THE World University Rankings

ХНУРЕ увійшов у THE World University Rankings

01.10.2021

2 вересня 2021 року на Всесвітньому академічному саміті оприлюднено 18-й реліз світового рейтингу університетів – 2022 Times Higher Education World University Rankings.

Харківський національний університет радіоелектроніки  був включений до рейтингу у групі 1001+ – 1200.

Докладніше
ВИКЛАДАЧИ КАФЕДРИ ФІЗИКИ ХНУРЕ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

ВИКЛАДАЧИ КАФЕДРИ ФІЗИКИ ХНУРЕ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

25.09.2021

 

18-20 вересня, у режимі онлайн, відбулася Міжнародна конференція з природничих наук та технологій, співорганізаторами якої виступили Харківський національний університет радіоелектроніки та Технічний університет Ескішехір (Туреччина). Викладачі кафедри фізики Коваленко О.М.  Козарь А.І. Стороженко В.О. Орел Р.П. та  Мягкий О.В. ХНУРЕ прийняли участь у конференції. Загалом в конференції взяли участь науковці з 8 країн світу.

Докладніше
ХНУРЕ ПОКРАЩИВ ПОЗИЦІЇ У РЕЙТИНГУ UNIRANK

ХНУРЕ ПОКРАЩИВ ПОЗИЦІЇ У РЕЙТИНГУ UNIRANK

25.09.2021

Опубліковано черговий рейтинг університетів світу за популярністю в мережі Інтернет – uniRank University Ranking. Харківський національний університет радіоелектроніки  піднявся з 31 на 19 місце серед 185 українських ЗВО. У світовому рейтингу ми займаємо 3945 позицію та третю серед Харківських ЗВО після ХНУ ім. В.Н. Каразіна та Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”.
Австралійська компанія uniRank, яка до 2017 року працювала під брендом 4ICU, оцінює більш ніж 13 800 університетів з 200 країн світу.
Рейтинг враховує офіційні веб-ресурси університетів за незалежними вебометричними показниками, що характеризують відвідуваність сайтів вишу та його згадуваність в Інтернет:
Moz Domain Authority – кількість і якість зовнішніх посилань на сайт за даними пошукової системи Google;
Alexa Global Rank – число відвідувачів і кількість переглянутих ними сторінок в системі Alexa;
SimilarWeb Global Rank;
Majestic Referring Domains – кількість і якість зовнішніх посилань на сайт за даними пошукової системи Majestic;
Majestic Trust Flow – визначає силу посилань, які розміщені на сайті.

Докладніше
Перехід на дистанційну форму навчання

Перехід на дистанційну форму навчання

23.09.2021

У зв’язку з загостренням епідемічної ситуації у місті Харкові, за наказом від 22.09.2021. №271  з  23 вересня 2021 заняття будуть проводитись дистанційно на термін дії – до перегляду рівня епідемічної небезпеки.

Докладніше
Графік консультацій

Графік консультацій

22.09.2021

На сайті кафедри фізики з’явився графік консультацій, у розділі “студенту”.

Консультації осінь 2021-2022_каф. фізики

Докладніше
II науково-практична конференція «Неруйнівний контроль та моніторинг технічного стану»

II науково-практична конференція «Неруйнівний контроль та моніторинг технічного стану»

22.09.2021

Викладач кафедри фізики доц. Мешков С.М.  прийняв участь у II науково-практичній конференції «Неруйнівний контроль та моніторинг технічного стану» з наступною тематикою:

  • наукові дослідження і розробки в галузі неруйівного контролю (НК) і моніторингу технічного стану;
  • застосування методів НК: радіаційного, ультразвукового, магнітного, вихрострумового, капілярного, теплового, візуально-оптичного, електрочного, контролю герметичності та інших методів в промисловості;
  • технічне діагностування та моніторинг технічного стану об’єктів підвищеної небезпеки методами НК;
  • нові дефектоскопічні матеріали та обладнання;
  • акустико-емісійний та вібраційний контроль;
  • аналіз напружено-деформованого стану зварних металоконструкцій;
  • оцінка відповідності та стандартизація в НК;
  • НК в енергетичній галузі;
  • НК в нафтогазовій галузі;
  • НК на транспорті.

Докладніше
ХНУРЕ покращив позиції у рейтингу U-Multirank

ХНУРЕ покращив позиції у рейтингу U-Multirank

22.09.2021

Міжнародний рейтинг вишів U-Multirank, який започаткувала Єврокомісія разом з німецьким Центром розвитку вищих шкіл та нідерландським Центром політичних досліджень вищої освіти, представив свій восьмий випуск.
З його першого видання у 2014 році, U-Multirank збільшив кількість університетів більш ніж удвічі з 850 до 1948 і охоплення країн – з 74 до 97.
Цього року до рейтингу увійшли 79 українських університетів. За кількістю найвищих оцінок «А» ХНУРЕ посів перше місце серед українських університетів.
U-Multirank – це альтернативний підхід до порівняння університетів, що пропонує вирішення недоліків, притаманних традиційним рейтингам. Його багатовимірний підхід порівнює показники університетів з різних видів діяльності, оцінюючи кожен з них від «А» (дуже добре) до «Е» (слабо). Це дозволяє користувачам визначити сильні і слабкі сторони університету по тим аспектам що їх цікавлять.
На відміну від рейтингів QS чи THE, які базуються на даних Scopus, U-Multirank використовує бібліографічну інформація щодо кількості публікацій, цитувань, міжнародних співавторів тощо, з наукометричної бази Web of Science.
Кругова діаграма «Sunburst» U-Multirank демонструє досягнення університетів за п’ятьма напрямками: освіта, наука, трансфер технологій, міжнародна діяльність та регіональна взаємодія.
Слід зазначити, що у порівнянні з минулим роком, кількість “ненульових” секторів діаграми ХНУРЕ суттєво збільшилась.

З діаграми можна зробити висновки, що Університет має як мінімум 2 оцінки «А» в кожному з п’яти розділів, що свідчить про грамотно організовані освітній та науково-дослідний процеси, а також вдалу стратегію багатовекторності, демонструє стабільну динаміку зростання і відповідає сучасним стандартам якості освіти та науки.

Докладніше
ХНУРЕ відвідали представники Національного фонду досліджень України

ХНУРЕ відвідали представники Національного фонду досліджень України

22.09.2021

17 вересня у Харківському національному університеті радіоелектроніки, на базі наукового парку «Синергія», відбулась зустріч з виконавчим директором Національного фонду досліджень України Ольгою Полоцькою. Під час зустрічі пані Ольга розповіла про задачі, напрями діяльності, результати першого року роботи фонду досліджень, також ознайомила з найбільш поширеними помилками при оформленні грантових заявок та новими конкурсами Національного фонду досліджень України. Окрім того, усі присутні мали змогу отримати змістовні відповіді на свої питання.
Зазначимо що у ХНУРЕ теж є проєкт від НФДУ, який переміг на конкурсі наукових проєктів у 2020 році “Підтримка досліджень провідних та молодих учених”. Роботи за проєктом виконуються науковим колективом науково-дослідній лабораторії аналітичної оптохемотроніки ім. проф. Рожицького М.М. Назва проєкту «Новітні (електро)хемілюмінесцентні(біо)сенсорні платформи з лазерно-індукованими функціональними мікро-та наноструктурами» (науковий керівник проєкту – професор кафедри біомедичної інженерії Катерина Музика)
Нагадаємо: Національний фонд досліджень України є державною бюджетною установою, створеною Урядом України у 2018 році відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”.
Згідно із законодавством Фонд є спеціальним інструментом реалізації державної політики, за допомогою якого здійснюється фінансування заходів, спрямованих на всебічний розвиток української науки як основного чинника економічного зростання держави. Діяльність фонду спрямована на створення сприятливих умов для максимальної реалізації інтелектуального потенціалу громадян у сфері наукової і науково-технічної діяльності на принципах змагальності та наукового лідерства.

ХНУРЕ відвідали представники Національного фонду досліджень України ХНУРЕ відвідали представники Національного фонду досліджень України ХНУРЕ відвідали представники Національного фонду досліджень України ХНУРЕ відвідали представники Національного фонду досліджень України

Докладніше
Ніч Науки в ХНУРЕ

Ніч Науки в ХНУРЕ

21.09.2021

Така довгоочікувана та така цікава Ніч Науки в ХНУРЕ

Цієї суботи 18 вересня з 16 години коридори та аудиторії нашого університету заповняться школярами, які мріють пізнати світ науки та поринути в нього з головою.

Докладніше